Bosu

BOSU je balanční pomůcka “polokoule”, která je na jedné straně plochá a na druhé vypouklá jako polomíč. Z anglického názvu both sides up – oběma stranami nahoru – pro cvičení se dá využít z obou stran, jak ploché, tak vypouklé.

Cvičením na BOSU posilujeme nejen povrchové svaly, ale hlavně hluboký stabilizační systém (hluboké svaly břišní, zádové a pánevního dna), který zajišťuje správné držení těla a odstraňuje každodenní bolesti zad ze sedavého způsobu života. Pravidelným cvičením zlepšujeme rovnováhu a stabilitu těla.

Na BOSU lze aplikovat cviky z Pilates, Jógy, Bodystylingu, které jsou díky nestabilní balanční polokouli o mnoho efektivnější, než na pevné podložce.  Dále lze BOSU využít na principu balančního stupínku (stepu), kde si pomocí jednoduchých krokových variací lze zacvičit “zatančit” jednoduchou choreografii a rozvíjíme tak fyzickou kondici a rovnováhu.

BOSU je výborná pomůcka pro zdravé a úspěšné hubnutí, neboť vždy udržujeme optimální tepovou frekvenci, při které dochází k odbourávání tuků. Trénujeme vytrvalost a celkovou kondici. Navíc je cvičení na BOSU zábavné a společně se zasmějeme.

Neváhejte a přijďte si zacvičit BOSU nebo PILATES každé pondělí a čtvrtek od 17,30 – 18,30 h do malé tělocvičny na Gymnáziu v Trutnově.

BOSU cvičíme každý sudý týden v měsíci. Na lekce BOSU je nutná obuv do tělocvičny. Cena: 75 Kč,-/lekce.

PILATES cvičíme každý lichý týden v měsíci. Na lekce PILATES není obuv do tělocvičny nutná. Cvičíme bosky nebo v ponožkách. Cena: 50 Kč,-/lekce.

O letních prázdninách necvičíme. Opět začínám v záři 2014.

S sebou: karimatku, pití, ručník, čistou obuv do tělocvičny a dobrou náladu.

Více info na tel.: 604 609 231 nebo e-mail: romana.rasslova@seznam.cz

 

Měření InBody

Lékařsky certifikovaný přístroj InBody R20, v oblasti výživového poradenství nejpřesnější analyzátor složení lidského těla. +více

Pilates

Účinná metoda cvičení, zaměřená na posílení problematických partií (hýždě, břicho, boky, stehna). Pilates nevyčerpává, ale dodává enerii. +více

Aqua Aerobik

Aerobní cvičení ve vodě za doprovodu hudby, zaměřené na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a posílení kardiovaskulárního systému. +více

Pobyty se cvičením

Sportovně-relaxační pobyt plný slunce, moře a zábavy na Makarské riviéře v Chorvatsku. +více